• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/heyecanAltili
    • AT YARIŞI BİLGİ TAKİP TECRÜBE ARAŞTIRMA İSTER
    • KAZANMAK İÇİN SADECE ŞANS YETMEZ BİLMEK GEREKİR.

GALOPA GÖRE ALTILI OYNAMA

GALOP NEDİR GALOBA GÖRE ALTILI NASIL OYNANIR. 

At yarışı oyuncuları için en önemli kavramlardan birisi de “galop”tur. Neredeyse bütün tecrübeli oyuncular yarış bültenleriyle birlikte sunulan galop bilgilerini inceleyerek daha isabetli tahminler yapmaya çalışmaktadır.

Galop derecelerini kullanırken nelere dikkat etmeniz gerektiğine ve galopların size nasıl yardımcı olabileceği konusuna geçmeden önce, galop kavramını tanıyalım. Galop, aslında atların yarış öncesi yaptıkları antrenmandır. Ancak, galop sadece antrenman pistinde ve kum pistte yapılır ve çim pistte yapılmaz.

Şimdi Galop hakkında biraz daha ayrıntıya inebiliriz. Genellikle 400m, 600m, 800m, 1000m, 1200m ve 1400m mesafelerde yapılan antrenmanlar sonucu atların galop dereceleri ortaya çıkar. Bu dereceleri at yarışı bültenlerinde veya sitelerinde galoplar bölümünde görebilirsiniz. Bu dereceler, atların yarışta nasıl bir performans sergileyebilecekleri hakkında size bir fikir verecektir. Dolayısıyla, dakika ve saniye cinsinden verilen galop değerlerini inceleyerek at yarışı kuponlarınızı oluşturabilirsiniz.

Galop Dereceleri

Galop derecelerini kullanırken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunmaktadır. Zira, at yarışlarında kazanmayı tek başına garanti eden hiçbir araç veya yöntem bulunmamaktadır. Şimdi teker teker bu noktaların üzerinden geçelim.

İlk olarak, antrenmanlar genellikle sabahın erken saatlerinde yapılır. Ancak, yarışlar genellikle öğlen ile akşam arasında kalan zaman diliminde yapılmaktadır. Bu, galop derecelerinin alındığı zaman ile yarış zamanı arasında 6 ile 12 saat arasında bir far demektir. Tıpkı insanlar gibi, atların da biyolojik ritmi bulunduğundan, bu saat farkı performanslarında büyük fark yaratarak sizi yanlış tahminlere sevk edebilir.

Atların galop derecelerine baktığınızda, farklı tarihlerde ve farklı jokeylerle yapıldıklarını göreceksiniz. Bir tutamak olarak, bu dereceleri değerlendirirken mümkün olduğunca en yakın tarihte olan dereceyi dikkate almalısınız. Eğer yarış ile elinizdeki galop dereceleri arasında haftalarla ölçülen bir zaman farkı varsa, bu bilgiye şüpheyle yaklaşmanız ve daha yeni tarihli bir istatistik aramanız faydanıza olacaktır. Aynı şekilde galop derecesinin alındığı tarihteki hava durumu ve zemin ağırlığı gibi faktörler de derecede mutlaka etkili olacaktır. Bunun yanında, atın jokeyiyle bir bütün olduğunu ve jokeyin atın elde ettiği başarıda büyük pay sahibi olduğunu asla unutmayın. Verilen galop bilgilerinde farklı jokey isimleri görebilirsiniz. Bunları yarış bültenindeki jokeylerle mutlaka karşılaştırmalı ve atın aynı jokey ile mi, yoksa farklı bir jokey ile mi koşacağını öğrenmelisiniz. Eğer farklı bir jokey ata binecekse, galop değeri ile gerçek performans arasında fark olması pek sürpriz sayılmaz.

Son olarak, yukarıda da belirttiğimiz gibi, galop antrenmanları çim pistte yapılmaz. Dolayısıyla, çim pistte koşulacak bir yarış için kum pistte alınan derecelerden faydalanırken daha dikkatli olmazda fayda vardır.

Galop değerlerinin at yarışı oyuncuları için oldukça faydalı bir araç olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Ancak bu aracı tek başına kullanmaktansa, diğer istatistikler ve atlar ve yarış hakkındaki güncel bilgilerle kullanılması daha isabetli tahminler yapmanıza yardımcı olacaktır.Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam70
Toplam Ziyaret1220292
FACEBOOK


HEYECANALTİLİ.COM
PASIF ÜYE SAYIMIZ
6783
AKTIF ÜYEMIZ
22 VIP ÜYEDIR
DESTEK VEREN
VİP ÜYELERİMİZE
TEŞEKKÜR EDERİZ
HEYECANALTILI.COM
REKLAM VERME